Neřeší se modřiny, ani škrábance, ale vážná rizika, proti jejichž dopadům ochrání pouze správně zvolené pojištění, nebo mnohociferný stav konta. Obecně řečeno je tedy velmi radno mít nejvážnější rizika zajištěna tak, aby setkání s nimi neovlivnilo možnost řádného splácení. K tomu máme v zásadě dvě základní možnosti.
nebo jinak bankopojištění, pojištění úvěru atd. Každá banka ho nazývá jinak, ale každá banka ho velmi ráda nabízí.
V principu by mělo uhradit dluh (nebo část dluhu) za dlužníka v případě smluvených životních událostí, nejčastěji smrt a invalidita II a III stupně, dále dlouhodobou pracovní neschopnost a sem tam se objevuje i ztráta zaměstnání.
klady bankopojištění
zápory
Ačkoliv banky často prezentují bankopojištění jako povinné, tak štěstím klienta je, že povinné není (až na několik málo případů s vysokým LTV). Je tedy možné a bankopojištění vynechat (případně ho mít jen jako doplňkové) a pořídit si druhou možnost zajištění a to:
Obecně se tak soukromé pojištění jeví jako jistější řešení a o jistotu tu jde, ne? 🙂
Bankopojištění určitě najde své zákazníky, ale bral bych jej jen jako jistou formu doplňku k již sjednanému zajištění, případně tam, kde sleva na splátce převýší pojistné.
Při hledání bych se zaměřil spíše na rizikové produkty. Proč to tak je a jaká jsou kritéria pro správný výběr rizikovky rozvedu v některém z dalších článků.
Poznámka na konec- jakékoliv pojištění nenahrazuje finanční rezervu, protože finanční plnění od pojišťovny jde do ruky vždy se zpožděním a je potřeba toto zpoždění překlenout (jak jinak než za své) 😉
Tak zase někdy příště a až budete cokoliv řešit, ozvěte se.
Pro další informace mě kontaktujte
tel.: 730 193 762
info@jirihampl.cz
facebook.com/FinancniCarodej