Jsou online srovnávače použitelné?
Dlouho si lámu hlavu, zda online srovnávače opravdu dokáží konkurovat. Z praxe je mi známo, že např. u povinného ručení značná část populace sepíše smlouvu online. Zda je to pro ně skutečně výhodné záleží na několika faktorech.
Obecně vzato budou srovnávače vhodné na naprosto standardní případy. Tzn. pokud řeším např. povinné ručení na běžný vůz, nechci kouzlit s bonusy a nepotřebuji zvláštní režim pojistného období, ani jiné extra požadavky, je online srovnávač dobrá varianta. Na hypotéky je předpoklad, že srovnávače nebudou asi moc platné, protože hypotéky jsou reálně každá trochu jiná a ne vždy záleží jen na sazbě (v praxi je vlastně zřídkakdy sazba hlavní parametr). Jak je tomu u pojištění ani nebudu předjímat.
Otestoval jsem tedy řadu srovnávačů a podělím se s vámi o nabyté zkušenosti.
Ještě trochu užitečné by mohly být srovnávače účtů, ale vzhledem k tomu, že již většina bank nabízí účty zdarma, úroky blízké nule, tak není moc co srovnávat.
Shrnu li to na závěr, tak srovnávače jsou konkurenceschopné u cestovního pojištění, z části jen u všedního povinného ručení. U úvěrů a hypoték se dozvíte velmi zkreslený výsledek za cenu udání kontaktu obchodníkovi. U životního pojištění se online nedozvíte výsledek fakticky žádný a kontaktem zaplatíte předem.
Pokud máte někdo stejnou, nebo i jinou, případně zábavnou zkušenost se srovnávači, tak se podělte v komentářích.
Pro další informace mě kontaktujte
tel.: 730 193 762
info@jirihampl.cz
facebook.com/FinancniCarodej